Prodej Prodej zámeckého statku po rekonstrukci včetně stavebních pozemků, obec Dolní Rožínka, Ev.č.: 01244-1

Zámecký statek (3)

Základní informace

Exkluzivně Vám nabízíme zámecký statek Dolní Rožínka s hospodářskými budovami a pozemky. Předmětem prodeje je historický zámecký statek po kompletní rekonstrukci s velkou investicí, samostatné komerční budovy a zámecké zahrady vč. staveních parcel. Záměr využití celého komplexu je pojatý jako rozsáhlý komerční a turistický komplex.
Zámecký statek je koncipován jako rekreační komerční objekt s ubytováním, restaurací a zaměřením na jezdecký sport, turistiku a hippoterapii.
Pozemek zámeckých zahrad se stavebními parcelami 45490 m² a stavební parcely 5 x 102 m² (bývalé hospodářské budovy).
Zámecké zahrady jsou celistvý pozemek 4,5 ha bývalých zámeckých zahrad a sadů. Pozemek navazuje na zámecký lesopark Templ s historickým významem a dochovanými stavebními památkami. Na část pozemku zámeckých zahrad je zpracován projekt Tematického parku ke komerčnímu využití, který zahrnuje i přestavbu stávajících budov na ubytovací apartmány. Zámecká zahrada byla využívána pro venkovní výběhy koní.
Lokalita zámeckého statku má významné místo v historii obce a bývala součástí přilehlého zámku panství rodu Mitrovských. V okolí obce je několik dalších, historicky významných památek z této doby. Mezi největší plusy lokality patří strategické umístění v blízkosti zásadních turistických cílů na Vysočině. V těsné blízkosti se nachází strašidelný zámek Draxmoor, hrad Pernštejn nebo zábavní areál Šiklův mlýn s letní návštěvností až 50 tis. osob a v mimosezonně je vyhledávaným cílem pro firemní a kongresovou turistiku.

Mgr. Jan Roztočil

Kontaktujte makléře

Mgr. Jan Roztočil

+420 776 149 820  |  [email protected]

Soubory ke stažení

volejte makléři včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
Kategorie
Pozemky pro komerční výstavbu
Lokalita
Dolní Rožínka
Okres
Žďár nad Sázavou
Plocha pozemku
52.370 m²
Poloha objektu
Samostatný
Zástavba
Obytná
Počet objektů
2
Komunikace
Asfaltová
Doprava
Autobus
Voda
Dálkový vodovod
Elektřina
230V
Odpad
Veřejná kanalizace